19. Roxy Müzik Günleri Başlıyor

Türkiye’nin uzun soluklu ve en önemli müzik yarışması “Roxy Müzik Günleri”, 19. yılında “Hayat Bu Kapağın Altında” desteğiyle kendi tarzının peşinden koşan müzisyenleri geleceğe taşıyor.

4 Nisan Cumartesi akşamı Kurban ve The Ringo Jets konseriyle açılışı yapılacak Roxy Müzik Günleri’nde 6 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında başvurular kabul edilecek. Kazananlar ise 22 Mayıs tarihindeki ödül töreninde açıklanacak.

Türkiye’nin dört bir yanından genç yetenekleri bir araya getirerek, müzik aşklarını destekleyen, kendilerini göstermelerini sağlayan, Türkiye’nin en uzun soluklu müzik yarışması Roxy Müzik Günleri, 2015 yılında Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle 19. kez düzenleniyor. İlk kez 1996 yılında “gerçek anlamda müzik düşünen ve üreten herkese” yapılan içten bir çağrıyla başlayan serüven, 19. yılında Türkiye’nin yeni müzisyenlerini keşfetmek için tam hız yoluna devam ediyor.

Kurban ve The Ringo Jets’in sahne performansıyla 4 Nisan Cumartesi gecesi Roxy’de açılışı gerçekleşecek 19. Roxy Müzik Günleri başvuruları 6  Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Roxy Müzik Günleri’ne, 18 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel katılımcılar grup ve/veya sanatçının kendi bestesi ile katılabiliyor. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmiyor. Başvurular cd/audio ve ya mp3 formatında www.roxymuzikgunleri.com adresinden online olarak veya posta yoluyla yapılabiliyor. Başvuru formu ve detaylı katılım koşullarına www.roxymuzikgunleri.com sitesi üzerinden erişilebiliyor.

  1. Roxy Müzik Günleri’nde katılımcılar, müzik dünyasının önemli isimlerinden oluşan jüri üyeleri; Aylin Aslım, Barış Akpolat, Ceylan Ertem, Güven Yıldız, Hakan Tamar, Hakan Polat, Harun Tekin, Kanat Atkaya, Koray Candemir, Murat Hasarı, Murat Öztürk, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Şafak Ongan,  Taner Öngür, Tarkan Gözübüyük, Tayfun Polat, Tibet Ağırtan ve Turgay Gülaydın tarafından değerlendirilecek.

Finallere katılmaya hak kazanan grup/sanatçıların, 11 Mayıs’ta www.roxymuzikgunleri.com üzerinden açıklanacağı yarışmada finalist gruplar 18-19-20  Mayıs tarihlerinde Roxy Club’da canlı performanslarını sahneleyecekler. Dereceye giren gruplar ise 22 Mayıs 2015 gecesi yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

Roxy Müzik Günleri, bugüne kadar Kurban, Teoman, Aylin Aslim, Ceylan Ertem, Hayko Cepkin, Direc-t, Replikas, Nekropsi, Gece, Melis Danismend, Gevende, Pickpocket, Ergün Şenlendirici, Dorian, Deja Vu, Softa, Eskiz , On Your Horizon, Fairuz Derin Bulut,  gibi birçok ünlü ismi müzik dünyasına kazandırdı.

Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle 19’cusu gerçekleşen Roxy Müzik Günleri’ne, 1996 yılından beri 2420 müzik grubu, yaklaşık 11.400 müzisyen, ve finalde yarışma hakkında sahip 336 grup ile 41.500 müzik sever tanıklık etti.

 

  1. Roxy Müzik Günleri Takvimi:

06 Nisan-04 Mayıs 2015                Başvuru tarihleri

11 Mayıs 2015                                 Jüri değerlendirme ve finalistlerin belirlenmesi

18-19-20 Mayıs 2015                     Finalistlerin performans günleri

22 Mayıs 2015                                 Final Gecesi & Ödül Töreni