2014 Yılında Keşfedilen Birbirinden Garip 8 Hayvan

Doğa binlerce yıldır insanoğlunu şaşırtmaya ve sürprizler sunmaya devam ediyor.

Her yıl olduğu gibi bilim insanları 2014 yılında da değişik coğrafyalarda birbirinden farklı canlı türleri keşfettiler, en şaşırtıcı keşifleri olarak açıkladıkları canlıları sizler için araştırdık, umarız beğenirsiniz.
Caqueta maymunu : Bilim insanlarının ortak fikri artık yeni maymun türü keşfetmenin zor olduğu , fakat 2010 yılında Caqueta ismi verilen maymunun keşfi bilim insanlarını oldukça şaşırttı. Amazon Ormanları’nın Güney Kolombiya yakasında bulunan Caqueta’lar kedi gibi sesleri , tek eşliliği ve sıra dışı cesareti ile diğer akrabalarından ayrılıyor.

titi

Gorgon Başlı Denizyıldızı: Bir diğer adı ile Basket Star , İskoçya da keşfedilen bu garip canlı karides ve planktonlar ile besleniyor

starfish
Attenborough’s Pitcher Plant: Filipinler’de bulunan ve bölgeye ait endemik bitki olduğun düşünülen Atteborough’s, ismini de Doğa bilimci Sir David Attenborough’dan alıyor . Bu bitkiyi yakın akrabalarından ayıran özelliği ise sinek veya böcek gibi canlılarla değil bir futbol topunun bile girebileceği kesesine küçük memelileri hapsederek sindirmesi .

picher_2

Phobaeticus chani: Mükemmel bir kamuflaj ustası olan bu canlıyı bir ağaç parçasına benzetmeniz son derece mümkün, ayrıca bu canlıyı en özel kılan nokta ise 22 cm’i rahatça geçen ölçüsü ile dünyanın en uzun böceği unvanını elde etmiş olması .

bug_2

Blossom Yarasası: National Geographic ekibi tarafından Filipinler’de bulunan bu yarasa ağaçların özünü içerek hayatta kalıyor .

bat_1

Psychedelic Kurbağabalığı: Endonezya’da  bulunan bu tür ; üzerindeki garip desenlerin yarattığı algı yanılmasından dolayı bakış açınıza göre kurbağa yada balığa benziyor.

fish_8

 

Pullu Gözlü Geko: Ekvador yağmur ormanlarında bulunan bu tür sayıca az olması ile biliniyor. Çok ufak ve hızlı yapısı olan bu sürüngen hakkında ne yazık ki tam bir açıklama bulamadık.

gecko_0

Pearl River Harita Kaplumbağası: ABD de keşfedilen bu kaplumbağa 6-11 inc arası değişen ölçülere sahip ve böcek,istiridye,balık gibi besinler tüketiyor.

turtle_5