AdBlock’u Bloklayan Sitelere AdBlock ile Nasıl Girebilirsiniz?

İnsanları reklamlardan kurtarmak için üretlin adBlock’u engelleyen siteleri aşabilen bir eklenti ortaya çıktı.

Eğer siz de sağda solda reklam görmekten bıkıp AdBlock kullanan biriyseniz ve en güzel çözüm olarak bu programı görüyorsanız son zamanlarda sizi rahatsız eden bir durumla karşı karşıya olma ihtimaliniz hayli yüksek. Bu nedenle reklam gelirleri düşen birçok site ise şimdilerde AdBlock ile siteye girişi engelleyen bir yöntem kullanıyorve kullanıcılarını AdBlock’u kapatmaya zorluyor.

Yukarıda Forbes’tan örneğini görebileceğiniz gibi bu tarz sitelere girebilmeniz için AdBlock eklentisini o siteye özel kapatmanız gerekli. Ancak eğer siz eklentiyi kapatmak istemiyorsanız bunun da yolu bulundu. Anti-Adblocker Killer adındaki Chrome, Firefox, Opera ve Safari uyumlu olan bu yeni eklenti, hali hazırdaki AdBlock eklentinizi kullandığınız için size giriş izni vermeyen siteleri aşmanızı ve o sitedeki reklamları yine de engellemesini sağlıyor.

Öncelikle buradan eklenti edinebilirsiniz. İlk bölümündeki hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız ona uygun eklentiyi tarayıcınıza yüklemeniz ve sonrasında takip edilmesi gereken listeleri takip etmeniz gerekiyor. Ardından scriptleri yükleyerek işlemi tamamlamış olacaksınız. Artık sizi hiçbir site engellemeyecek! Bu arada bunu kullanabilmeniz için halihazırda AdBlock, AdBlock Plus ya da uBlock Origin eklentilerinden birini kullanıyor olmanız gerekli.

Kaynak: Webtekno