Adı: Roket, Soyadı: Atar

Bursa’da yaşayan bir iş adamının kimlikteki adı Roket Atar!

Babası tarafından konulan ismi ve soyadı dolayısıyla ilgi konusu olan Roket Atar vatandaşlarca da telefonla aranıyor ve haberin gerçekliği doğrulanmak istiyor.. Atar, “Bazıları sadece arıyor ‘Roket Atar’la mı görüşüyorum’ diyor “Evet” cevabını alında gülerek telefonu kapatıyorlar” açıklamasında bulundu. Roket Atar, açıklamasının devamında iş dünyası ve resmi yazışmalarında “Roket” ve “Atar” adı, soyadını görenlerin önce gülümsediğini sonrasında ise kimliğini görmek istediklerini belirtti.

İlkokula gidene kadar adını bilmediğini çünkü Roket yerine babasının adı olan “Kamil” diye seslenildiğini anlatan Roket Atar, “Küçük yaşlarda roketin ya da roketatarın ne olduğunu bilmiyordum. Lise dönemlerine geldiğimizde ismim çok enteresan karşılanmaya başlayınca bana da enteresan geldi. Sonra bunun normal bir isim olmadığını ben de idrak ettim” ifadesini kullandı.

 

56a7474ec03c0e30e0234cd7

 

Kendini bilmeye başladıktan sonra babasına kendisine neden “Roket” ismini koyduğunu sorduğunu dile getiren Atar, şöyle konuştu:
“Rahmetli babam askerliğini çavuş olarak yapmış. Yeni gelen erlere roketatar dersi veriyormuş. Sevdiği bir arkadaşı babama, ‘Oğlun olursa adını Roket koyar mısın, nasıl olsa soyadınız da Atar’ demiş. Babam o an için, ‘Olursa Roket adını veririm’ diye cevaplamış. Ardından ben doğuyorum ve babam da sözünü unutmuyor. Ben 30 Ağustos doğumluyum, 28 Eylül’de kayıt ettirilmişim. Babam 28 gün bu ismi verip vermemeyi düşünmüş.”