Amerikan Kanser Enstitüsü: “Esrar kanser hücrelerini öldürüyor”

Amerikan Milli Kanser Enstitüsü’nün geçtiğimiz günlerde web sitesinde yaptığı aktüelleme ülke çapında büyük ses getirdi. Aktüelleme ile ilave eden araştırma neticelerine göre, esrar kanser rehabilitasyonu için natürel bir rehabilitasyon yolu olarak belirtiliyor.

Amerika’da esrar kullanımının legalleşme süreci gittikçe hızlanırken, bu alanda çalışan kuruluş ve STK’lar seslerini daha çok duyurmaya başladı.

InfoWars haber sitesinde yer alan habere göre, NCI (Amerikan Milli Kanser Enstitüsü), web sitesinde bir aktüellemeye giderek esrarın tıp alanında yapılan çalışmalarına yer verdi. Çalışma neticelerine göre, esrar, hücre ölümü nedeniyle büyüyen uru engelleyebilme özelliğine sahipken urun büyümesine elverişli kan hücrelerinin gelişimini de engelleyebiliyor ve sıhhatli hücrelerin savunmasını sağlıyor.

Cannabidiol üzerinde yapılan son bir araştırmada, CBD vücuda alındığında sıhhatli meme hücrelerine asgari zararı verirken iyi ve kötü huylu meme kanseri hücrelerinin ölümüne kapı araladığı anlaşıldı. Laboratuvar ortamında yapılan deneylerde, CBD’nin metastatik meme kanseri hücrelerinin büyümesini durdurduğu, sayılarını azalttığı ve urun dağılmasını önlediği de gözlemlendi.

 

Samples of medical Marijuana is available for costumers to smell before they purchase at Canna Care Inc., a medical marijuana dispensary in Sacramento. The dispensaries are thriving with over 40 medical marijuana dispensaries currently operating in the city of Sacramento. Sacramento, California August 20, 2009
Samples of medical Marijuana is available for costumers to smell before they purchase at Canna Care Inc., a medical marijuana dispensary in Sacramento. The dispensaries are thriving with over 40 medical marijuana dispensaries currently operating in the city of Sacramento.
Sacramento, California August 20, 2009

 

Ayrı olarak 2010 seneninde Portland Indymedia’nın yayımladığı verilere göre, Amerikan Operatörler Birliği’nin son 20 senede derlediği senelik ölüm oranlarının neticeleri oldukça enteresan. Tütün kullanımından meydana gelen ölüm sayısı takriben 400 bin civarındayken içkiden meydana gelen ölüm sayısı 150 bin. Kafeine bağlı hastalıklarda gerçekleşen ölüm sayısı ise vasati 5 bin civarında. Aşırı dozda asprin kullanımından meydana gelen ölüm sayısı 500 civarındayken esrar kullanımından meydana gelen ölüm hiç gerçekleşmemiş.

BBC Türkçe‘nin yayımladığı habere göre, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de yapılan bir araştırmada, erken yaşta esrar kullananların ileri yaşlarda esrar kullanmayanlara oranla çöküntü, psikoz veya astım gibi rahatsızlıklara yakalanma oranlarının daha yüksek olmadığı belirlendi.

Kaynak: GiaDergi