Anonymous, NASA’yı Hacklediğini Açıkladı

Devletlerin korkulu rüyası haline gelen Anonymous NASA’yı hacklediğini açıkladı.

En büyük hack gruplarından biri olan Anonymous sistemi hackleyerek içerisinde drone programları da olan bazı bilgileri çaldığını açıkladı. Hackleme sırasında kurumun devlet için geliştirdiği bazı programları da ele geçirdiğini söyleyen Anonymous araştırmacı gazeteci olan Mikael Thalen, kendi Twitter hesabından bu hack olayının gerçekleştiğine dair bazı bilgiler paylaştı. Mikael’in söylediğine göre Anonymous tam 276 GB veri çalmayı başarmış.

Anonymous’un ele geçirdiği en önemli verilerden biri NASA’nın üzerinde çalıştığı Alternative Fuel Effecs on Contrails and Cruise EmiSSions olarak adlandırdığı ve hava değişim ve çalışan bilgilerini içeren dosya olduğunu söyledi.NASA tarafından reddedilen olay  Anonymous’un yayınladığı telefon ve kimlik bilgilerinin NASA çalışanlarıyla uyuşmasıyla birlikte anlaşıldı.

Söylenene göre NASA’nın bir drone’unun kontrolünü ele geçirmeyi başaran Anonymous, bu yaptığı operasyonun kanıtlanabilmesini sağlamak adına drone’u okyanusun ortasına düşmek için zorladı ancak NASA bu durumu son anda kontrol altına alabildi.