Apple arama motoru yarışına mı giriyor?

Apple firması Google ile gerçekleştirdiği Android vs iOS yarışını yeni bir düzeye taşımayı hedefliyor.

Google ile uzun bir süredir arası iyi olmayan Apple firması telefon, tablet ve bilgisayarlarında arama motoru olarak Microsoft’un Bing servisini tercih ediyordu. Bu durumun ne kadar süreceğini merak eden kişilere ise APple şu an cevap veriyor olabilir mi?

Cult of Mac tarafından bulunan bir iş ilanı Apple’ın kendi arama motoru işine gireceği ihtimalini güçlendiriyor olabilir. Apple yeni verdiği iş ilanında  Mühendislik Proje Yöneticisi aradığını ve çalışma alanının da Apple Search olacağını belirtmiş. İş ilanında milyonlarca kullanıcıyı destekleyecek bir arama platformu geliştirilip destekleneceği belirtirken bu ilanın tam olarak ne anlama geldiğini ne yazık ki henüz bilmiyor.

Yapılan yeni arama motorunun sadece Apple ürünleri içerisinde kendine bir sistem mi kuracağı yoksa Google servisi gibi dünya genelini mi kapsayacak yakın zamanda göreceğiz. Yinede hatırlatmakta fayda var Apple, Google Maps’e rakip olarak getirdiği harita uygulamasında tam bir facia yaşamış ve sorunları çözümleyememişti.