Apple Music Türkiye’de!

Uzun süredir Türkiye’de beklenen Apple Music sonunda kullanıma sunuldu.

Birkaç ay önce Apple firması tarafından iOs ve android kullanıcılarına sunulan ve Spotify’ın iddalı bir rakibi olan Apple Music telif sorunlarını tam anlamıyla çözdükten sonra Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. iTunes Store’da bulunan şarkıların %95’ine erişmenize olanak sağlayan Apple Music2i kullanmaya başlamak için iOS cihazınızdan Müzik uygulamanızı açmanız yeterli. Apple Music akıllı telefonlardan online erişime de açık olan bir sistem ve başlangıçta Apple ID ve kredi kartı b ilgilerinizi vermeniz gerekiyor. Android kullanıcıları için ise Apple Music biraz zahmetli zira sizden de Apple ID isteyecek ve internet sitesinden giriş yapıp bir Apple ID almanız gerekiyor.

Ücretlendirme ise ülkemizin popüler müzik uygulaması Spotify ile çok yakın hatta toplu paketlerde daha bile ucuz diyebiliriz. Türk kullanıcılara 3 aylık ücretsiz bir deneme sürümü sunan Apple Music 3 aydan sonra sizden aylık 9,99 TL’lik ufak bir ödeme istiyor. Altı kişiye kadar paylaşımlı bir Aile paketi almak isterseniz de 14,99 TL’lik ucuz bir paketi tercih edebilirsiniz.

3

iPhone, Apple Watch, Apple TV, Mac ve PC’nizde kullanabileceğiniz Apple Music, Android işlerim sistemli cihaz sahipleri tarafından da indirilip kullanılabilmekte. Hatta Android kullanıcıları için Apple Music’in şöyle bir güzelliği de var; çevrimdışı kullanımlarda telefona kaydedilen içeriği harici microSD’lere atabiliyorsunuz. Yani hem uygumadaki şarkılarınızı çevrimdışı dinleyebiliyorsunuz, hem de telefonunuzun sabit hafızasını doldurmamış oluyorsunuz. (Mis)