Beşiktaş e-spor takımına hile şoku!

INTZ takımını 3-1’lik bir sonuç ile mağlup eden Beşiktaş takımı hile yapmak ile suçlanıyor.

Oyuncularından birinde cep telefonu yakalanan Beşiktaş takımının şampiyonluğu hakkında soruşturma açılabilir. Şayet turnuva kurallarında açıkça bir şekilde bahsedildiği üzere  oyuncuların maç öncesi bütün iletişim cihazlarını hakemler gözetiminde bırakmış ve yanlarında bulundurmuyor olmaları gerekiyor. Peki cep telefonu ile hile nasıl yapılıyor?

Oyuncunun cebinde bulunan telefon 1 kere titrerse ormancı gange geliyor, 2 kere titretse baron ve 3 kere titrerse ejder gibi varsayımlar ayarlanıyor. Maç sırasında görüşü olmayan durumlarda gayet kullanışlı olan bu hile yapma yönteminden bakalım Beşiktaş takımı nasıl kurtulacak?  Riot tarafından konu ile herhangi bir açıklama gelmez iken INTZ takımı gayet güzel bir açıklamada bulundu.

Up3sS5z

 

INTZ takımı yaptıkları açıklamada durum ne olursa olsun kişisel hatalarından dolayı oyunu kaybettiklerini, hile yapılmamış olsa bile Beşiktaş’ın iyi bir oyun oynadığını ve kaybetmelerinde bunun dışında takımsal bazı hataların olduğunu söyledi. Reddit üzerinden tartışılan konu hakkında bir çok insan kural kitabındaki kurala göre şampiyonluğun iptal edilmesi gerektiğini söylerken sonuç ne olacak biz de bilmiyoruz.

sDJnPo6

 

Aşağıdaki link üzerinden görebileceğiniz tartışmaya göre oyuncular Riot’un duruma kayıtsız kalması ve kullanılmamış olsa bile telefonlar bu konuda detaylı bir araştırma yapılıp en kötü ihtimal maçın tekrarını istiyorlar. İlgili konuya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Team Turquality takımı desteklemek için 10 sebep

qW9SnbQ