Doğal Saç Renkleri

Doğal saç renkleri arasında sayabileceğimiz renkler arasına, günden güne uzmanlarında boyalara yaptıkları katkılar sayesinde her gün bir yenisi eklenebilmekte. Bu konuda uç noktalardaki ve görkemli, şatafatlı renklerdeki saç tonlamaları biraz uzak görünse de, yine doğal denilebilecek tonlarda onlarca saç renk tonu mevcut. Örneğin bulvardan koyu renklilerden saymaya başlayacak olursak: kömür siyahları, isli siyahlar, abanoz siyahı, parlak koyu siyahı sayabiliriz. Örneğin siyahlardan mavi siyah, doğal sayılabilecek siyahlardan çok uzak bir noktada kalıyor. Zira ışık aldığında arkadan vuran mavilik parlamaları bu saçı oldukça yapaylaştırmakta.

 

Doğal saç renklerine devam edecek olursak, altın renklerindeki sadece ombreler, doğala yakın bal renkleri, kahve karameller, koyu maun tonları, çikolata kahveleri, koyu kahverengiler, koyu küllü renkler, kumlu kahveler, orta kahveler, koyu kızıl kahveler, sandralar, balköpükleri sayılabilir. Bunların dışında kalan renkler doğallıktan biraz uzak kalan renkler arasında yer almakta. Daha fazla bilgi için doğal saç renkleri sayfasını ziyaret etmenizi öneririm.

 

Doğal saç renkleri seçerken emin olamazsanız şayet, güneşin saç renklerine verdiği ışıltı, yansıma ve açılma evrelerindeki renk tonlamalarından faydalanarak doğadaki en doğal saç rengi tonlarına ulaşabilirsiniz. Zira her şeyde olduğu gibi renklerinde en doğalını doğada bulabilmeniz mümkün olacaktır. Bu yüzden fındıkkabuğu, ceviz kabuğu, kestane gibi doğal bitki kökenli unsurların renklerine bakarak ta ilham alabilirsiniz. Burada maalesef ki son senelerin en son trendlerinden olan çilek sarısı, bebe mavisi, ördek başı yeşili gibi marjinal renkler bu listelemeye giremiyor. Fakat son iki yıldır oldukça trend olan gümüş rengi gri saçları ve bu sene de çok moda olacak beyaz saç rengini bu listenin içine dahil edebilirsiniz. Zira yaşlandıkça insanların saçları önce gümüşe, sonrasında da beyaza dönüşeceğinden, bu renklerde doğal saç rengi kartelasındaki yerini almaya hak kazanıyor.

 

Kaynak : Saç Modelleri