Dünyanın En Güçlü Oyuncu Masaüstü Bilgisayarı Tanıtıldı

Republic of Gamers dünyanın en güçlü kompakt oyuncu masaüstü bilgisayarı ROG G31’i tanıttı.

 

ROG G31 Edition 10: Dünyanın en güçlü kompakt oyuncu masaüstü bilgisayarı

ROG’un 10. yılına özel geliştirilen ROG G31 Edition 10;  20 litre iç hacminde, tek tuşla hız aşırtma imkânı sunarken iki adet Nvidia GeForce GTX 1080 ekran kartı kullanıyor. Maya medeniyetinden esinlenmiş çağ ötesi tasarıma sahip bilgisayarın soğutulması için ROG serisine özel 3D buhar odası tabanlı soğutma teknolojisi ve çift hava çıkış kanalı kullanılıyor. ESS® imzalı DAC ve amplifikatör sayesinde oyunlar için yüksek kalitede ses elde ediliyor.

 

ROG GX800: Dünyanın en güçlü oyunu dizüstü bilgisayarı

Dünyanın ilk sıvı soğutmalı dizüstü bilgisayarı GX700’ün başarısı üzerine inşa edilen GX800, dünyanın en güçlü oyuncu dizüstü bilgisayarı olarak öne çıkıyor. Son NVIDIA SLI GPU ve Intel K serisi CPU’lardan güç alan GX800, 330W güç kaynağı ile tavizsiz bir oyun deneyimi sunuyor. Dizüstünde CPU, GPU ve DRAM için daha fazla soğutmaya ihtiyaç duyanlara özel olarak geliştirilmiş sıvı soğutmalı yerleştirme istasyonu da bulunuyor.

asus-rog-g31-gorsel

MechTAG (Mechanical Tactile Advanced Gaming) isimli mekanik bir klavyesi de bulunan ROG GX800 bu sayede tuş basınımı oldukça rahat hale getirirken anti-ghosting teknolojisi ile tuşlara yanlışlıkla basılmasının önüne geçiyor.

 

En çok satan ASUS ROG ürünleri sahnede

Computex 2016’da popüler ASUS ROG ürünleri de sergilendi. Sergilenen ürünler arasında bulunan 2016 CES İnovasyon Ödülleri’nde “Oyun ve VR” kategorisi kazananı ROG GT51 6. nesil Intel® Core™ i7-6700K işlemciden güç alırken NVIDIA GeForce GTX 1080’ne (2-way SLI) kadar ekran kartı desteği sunuyor. Bilgisayarın “ROG Turbo Gear” özelliği sayesinde kullanıcılar tek bir tuşla GT51’i tam kapasitede overclock yapabiliyor. Özellikle hava kanallarına ayrılmış dâhili soğutma sisteminin sunduğu avantaj ile GT51, uzun süre devam eden oyun keyfi sırasında ortaya çıkan ısıyı verimli bir şekilde yönetiliyor. Zırh Titanyumu ve Plazma Bakırı renkleri ile keskin hatlar taşıyan ATX kasada, yan tarafta bir adet şeffaf pencere ve 8 milyon renge kadar kişileştirilebilir ışık efektleri de yer alıyor.

 

NVIDIA GeForce GTX 980 ekran kartları ve 6. nesil Intel Mobile K-serisi “Skylake” işlemcinin güç verdiği ROG G701 dizüstü ise oyun severlere masaüstü seviyesinde bir oyun deneyimi yaşatıyor. Daha fazla enerji tasarrufu için 64GB’ye kadar DDR4 RAM desteği bulunan dizüstünde 30 tuşa aynı anda basılmasına imkân veren arkadan aydınlatmalı anti-ghosting oyuncu klavye bulunuyor.

asus-rog-g31-teknik-ozellik

Şık tasarımı ile dikkat çeken ROG Strix GL502 oyuncu dizüstü bilgisayarı 15,6 inçlik (IPS) 4K UHD veya Full HD ekran ve 8GB GDDR5 VRAM’e sahip NVIDIA GeForce GTX 980M’ye varan ekran kartı ve NVIDIA G-SYNC görüntü teknolojisi ile geliyor. Bu bileşenlere ise Intel Core i7 işlemci güç veriyor. 17 inçlik ROG Strix GL702 de daha iyi soğutma performansı için üçlü bakır termal modül kullanırken Thunderbolt destekli USB Type-C portu harici ekran kartı bağlantısına imkan veriyor.

 

Gerçek bir oyun deneyimi için ROG ve Oculus güç birliği yapıyor

Computex 2016’daki ROG standını ziyaret edenler VR endüstrisinin lider ismi Oculusile ROG’un benzersiz bir oyun deneyimi sunan işbirliğine de şahit oluyor. Oculus Rift ve Touch’ın sergilendiği alanda oyunlara sanal gerçeklik kazandıran bu teknolojiler, ROG’un Oculus uyumlu bilgisayarları G11 ve G20’ye bağlanarak sergileniyor.