Elektronik esrar yakında piyasada

Hollandalı bir firma, gerçeğine yakın tat ve kokuya sahip “elektronik esrar” üretti.

E-njoint adı verilen elektronik esrar, kasları gevşetiyorve kullanıcılara rahatlama hissiyatı sağlıyor. Zehirli madde yada nikotin içermeyen elektronik esrarın %100 doğal üretildiği ve yasal olarak satışa çıkacağı söyleniyor. Şirket, tütün zararlarını ve bağımlılığını azaltmak amacıyla geliştirilen e-sigarayı, esrar için de uygulamaya karar verdi. Geçen yıl üretilen “e-esrar”, yoğun meyve tadı nedeniyle beğenilmemişti.

Şirketten verilen bilgiye göre, laboratuvar çalışmaları sonunda kullanıcılara, “kafayı bulma” duygusu veren bir aroma geliştirildi. Üstelik bu aroma, gerçek esrar tadı ve kokusuna da sahip. Şirket yetkilileri, “e-esrar”ı kullananların kaslarında rahatlama olduğu ve neşe hissi yaşadıklarını belirtiyor. Yetkililere göre, elektronik esrar, gıda ve içecek endüstrisinde kullanılan maddelerden üretildi. E-njoint şirketi, elektronik esrarın tamamen doğal olduğunu, nikotin, katran veya zehirli madde içermediğini vurguluyor.

Bu nedenle tütün ürünlerine uygulanan yaş sınırlamasının, elektronik esrar için geçerli olmayacağını savunuyor. Tadı ve kokusuyla kullananlara, esrar içmiş duygusu veren, “e-esrar”ın yakında raflarda yerini alması bekleniyor.

Kaynak: Radikal