“En İyi Fotoğrafçı” aranıyor

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi fotoğrafa gönül verenleri IV. Ulusal Fotoğraf Yarışması’na davet ediyor. “En İyi Fotoğrafçı” ödülü ile 28 ödülün sahibini bulacağı yarışma, tüm Türkiye’den katılımcılara açık.

83 bin öğrencisi ile eğitim hayatına devam eden Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA-AÖF) yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile de adından söz ettiriyor. Fakültenin kuruluşundan bu yana düzenlediği Ulusal Fotoğraf Yarışması, bu sene dördüncü defa Finansbank sponsorluğunda yapılıyor. Amatör ve profesyonel tüm katılımcılara açık olan yarışmaya son katılım tarihi 16 Nisan 2015.

Başvuruların “Serbest” ve “Portre” genel kategorilerinin yanı sıra “Erzurum” özel temasında değerlendirileceği yarışmada “En İyi Fotoğrafçı” ödülü ile birlikte 28 eser seçilecek. Başarılı bulunan isimler toplam 27 bin TL tutarındaki ödülün sahibi olacak.

“Fotoğraf severleri bir araya getiriyoruz”

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üstün Özen, Ulusal Fotoğraf Yarışması’na ilişkin olarak şu açıklamada bulundu: “Yazılı, görsel ve işitsel tüm sanat dallarına bakıldığında insan ve yaşam pratiklerinin, estetik ve akılda kalıcı biçimde sunulduğu görülmektedir. Fotoğraf da çarpıcı bir anlatı biçimi olarak çoğu zaman toplumsal sorun ve sorumluluklarımızı aktarmanın etkili bir aracı oluyor. Dördüncüsünü düzenlemekte olduğumuz fotoğraf yarışmamızı bu bağlamda bir sosyal sorumluluk projesi olarak önemsiyoruz. Finansbank sponsorluğunda dördüncüsünü düzenlediğimiz Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda bu yıl fotoğraf severleri, “Serbest” ve “Portre” genel kategorilerinin yanı sıra Üniversitemiz ve dolayısıyla Fakültemizin de önemli bir parçası olduğu “Erzurum” özel teması çerçevesinde bir araya getirmeyi planladık. Geçen yıllardakine benzer rekor katılımın olacağını düşündüğümüz yarışmamız çerçevesinde değerli fotoğraf sanatçılarından oluşan Seçici Kurulumuz ile bu yıl “En İyi Fotoğrafçı” ödülünü de vereceğimizi belirtmek isterim.”

Fotoğraf yarışmasına ilişkin ayrıntılı bilgiye aofyarisma.atauni.edu.tr web adresinden ulaşılabilir.