Evini Satmayıp AVM’yi Değiştirdi, Ağacını Kestirmedi

Bizim ülkemizde her adımda bir inşaat devam ede dursun, bundan tam 10 sene önce inşaat firmasına sağlam bir ayar Edith Macefield tarafından verildi.

Edith Macefield inşaat firmasının teklifini elinin tersiyle itti ve firmaya resmen kök söktürdü. Mahalleyi satın alan inşaat firması Edith Macefield’ın küçük evi için tam 1 milyon dolar teklif verdi fakat geçmişe sıkı sıkıya bağlı olan kadın elinin tersiyle itti. Mahalledeki bütün evleri tek tek satın alan inşaat firmasının planı basitti, AVM dikmek! Tanıdık geliyor değil mi?

İlk fiyat teklifini kabul etmeyen Edith Macefield sonrasında artan tekliflere kulak bile asmadı.  1 milyon dolara kadar çıkan teklifi reddeden kadın şirketi pes ettiriyor ve inşaat başlıyor. Bu sırada gelen teklifler ise dudak ısırtıyor. 1 milyon dolar para, başka bir yerde aynı tipte bir ev, sigorta, kişiye özel yardımcı, daha neler neler! Fakat Edith Macefield’in bahçesindeki ağaçları kestirmeye, annesinin öldüğü koltukta ölmeden de satmaya niyeti yok! Ne olursa olsun… İnşaat başladıktan bir süre sonra “nasıl olsa rahatsız olup gider” diye kendi haline bırakılan Edith teyzemiz evinde gayet mutlu mesut yaşıyor.

Evet; istediği gibi ölüyor ve ev misyonunu tamamlıyor. Kimsesi olmadığı için de son günlerde sürekli yanında olan ve ona arkadaşlık eden Barry evin yeni sahibi oluyor. Sonrasında evi 300.000 dolara satıyor adam… Bu arada not düşelim. Barry evi AVMci akbabalara değil, sanatla alakalı çalışan bir şirkete satıyor. Ev aynı şekilde yerinde durmakta ve mahallede her sene yapılan bir festivale ev sahipliği yapıyor.

aylakkarga-ojpg-728x728

aylakkarga-edith-macefields-and-legendary-house-lady-who-refuse-million-dollars-real-up-house-2jpgea8e33-728x728

aylakkarga-edith-macefield-56-620x417jpg-728x728

aylakkarga-920x920

 

Kaynak: AylakKarga