Facebook’a “Emoji Butonları” Geliyor!

Facebook’dan uzun zamandır beklenen atılım gerçekleşti ve beğen butonunu yanına emoji butonları da geliyor.

Son zamanlarda kullanıcı memnuniyetini arttırmak isteyen Facebook ekibi özellikle mobil alanda güncellemeler ile karşımıza çıksada bu sefer ki biraz daha kemik değişiklikleri beraberinde getiriyor. Uzun zamandır kullanıcıyı kısıtlayan beğen butonunu geliştiriliyor ve emoji butonları halini almaya hazırlanıyor. Artık ileti ve paylaşımlara emojiler aracılığı ile tepkimizi verebileceğiz.

Facebook çok uzun zamandır beklediğimiz birşeyin gerçekleşeceğinin müjdesini verdi. Yakın zamanda sosyal paylaşım sitesinde gördüğünüz her türlü gönderiye emoji kullanarak tepkinizi gösterebileceksiniz. Facebook Ürün Müdürü Chris Cox tarafındanyapılan açıklamada yeni butonlara “Reactions” yani “Tepkiler” adı verilmiş. B Mutluluğu, üzüntüyü ve kızgınlığı göstermek amacıyla kullanılacak olan bu butonlar, açıklanana göre toplamda 5 tane olarak karşımıza çıkacaklar.
1465440547352699977
Bundan birkaç ay önce deneme amacıyla 6 farklı ülkede kullanıma sunulmuş olan Reactions butonları, bu ülkelerde bulunan kullanıcıların “yay” tepkisini anlamaması nedeniyle sayılarını azaltmak zorunda kaldılar. Bloomberg’e yapılan açıklamaya göre geride kalan 5 Reactions butonu,bir hafta içerisinde tüm ülkelerde kullanıma sunulacak.