Game of Thrones’un 7. Sezonundan Yeni Bilgiler Geldi!

Dünyanın en çok izlenen dizisi Game of Thrones’un merakla beklenen 7. sezonuna dair detaylar gelmeye başladı. En önemli ilk bilgi ise, Game of Thrones’un 7. sezonunun sadece 7 bölümden oluşacak olması!

Game of Thrones’un heyecanla beklenen yeni sezonunun yayınlanacağı yılın içerisine girmiş olmak bile, var olan heyecanın artmasına sebebiyet vermiş durumda.

7. sezon çekimlerinin, daha önceki sezonların çekimlerinden daha uzun ve daha fazla emek sarfedilerek geçtiği bilgisi paylaşılmıştı. Bu veriye rağmen, Game of Thrones’un 7. sezonu, 10 bölüm olarak değil 7 bölüm olarak yayınlanacak. 1 yılda 10 bölümlük serüvenin bile az geldiği Game of Thrones fanları, bu haber karşısında kuşkusuz ki üzülmüş durumdalar…

Dizinin efsanelerinden Khaleesi karakterini canlandıran Emilia Clarke; yeni sezonun, 6. sezondan çok daha muazzam olacağını belirtip, ayrıca, 7. sezonun bir büyük savaşa da ev sahipliği yapacağını ekledi.

Yeni sezon çekimlerinden sızdırılan son bilgilere göre ise; İspanya’nın Basque bölgesinde yer alan 3 farklı sahilin tek bir sahne için kullanıldığı bilgisi gelmişti. Bu sahnenin de 6. sezon finalinde gemiler ile Westeros’a doğru yola çıkan Daenerys Targaryen ile ilgisi olduğu kesin olarak görülüyor. 

Onanmış bir bilgi olmasa da bazı kaynakların, Jon Snow karakterini canlandıran Kit Harington’ın da, Basque sahillerindeki çekimlerde görüldüğünü iddia etmesi; Jon Snow ve Daenerys Targaryen buluşmasının 7. sezonda gerçekleşebileceği tezini güçlendiriyor.

Bu sezon başlangıç tarihi açısından da farklılık gösterecek olan Game of Thrones’un 7. sezonunun ilk bölümü, 25 Haziran tarihinde yayınlanacak.