Garanti Caz Yeşili Konserleri “Uluslararası Caz Günü”nde Ünlü Sanatçıları Ağırlıyor!

Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında, Ece Göksu & Neşet Ruacan Trio ve Jülide Özçelik, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’nde Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Drama Sahnesi’ne konuk oluyor.

2011 yılında, UNESCO tarafından, 30 Nisan olarak belirlenen Uluslararası Caz Günü, bu yıl Garanti Caz Yeşili ile Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde iki özel konserle kutlanıyor. Şehrin caz rengine bürüneceği gecede Ece Göksu & Neşet Ruacan Trio ve Jülide Özçelik müzikseverlere unutulmaz bir bir gece yaşatacak.

Ece Göksu & Neşet Ruacan Trio

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konsevatuvarı’nın piyano bölümünde Prof. Seher Tanrıyar’ın öğrencisi olarak mezun olan Ece Göksu, bugüne kadar İstanbul Uluslararası Caz Festivali, Ankara Uluslararası Caz Festivali ve Akbank Uluslararası Caz Festivali gibi birçok festivalde yer aldı. ABD’de, Budapeşte ve Dubai’de konserler verdi. Sanatçının 2012’nin Aralık ayında ilk solo albümü olan “Masal” A.K Müzik tarafından yayınlandı. Yine aynı yıl efsanevi “The Duke Ellington Orchestra” ile konser yaptı.

2013 yılının Temmuz ayında Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nde armonika virtüözü, Grammy ödüllü Grégoire Maret ile de konser veren Ece Göksu, caz sahnesinin saygın müzisyenleri Neşet Ruacan ve Volkan Hürsever’le kaydettikleri “Slow, Hot Wind”ı 2015 yılında Ada Müzik etiketiyle yayınlandı.

garanti-caz-yesili-1

Jülide Özçelik

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Nükhet Ruacan ve birçok önemli akademisyen ile çalışarak Vokal Performans Bölümü’nden mezun olan Jülide Özçelik, kendi bestelerini ve sevdiği eserleri müzisyen arkadaşlarıyla birlikte yorumlayarak 2008 yılı başında “Jazz İstanbul Volume-1” ve 2011 Aralık ayında “Jazz İstanbul Volume-2” adlı albümlerini müzikseverlerle buluşturdu.

İyi müzik yapmak fikriyle yola çıkan Jülide Özçelik, birçok yerel ve uluslararası festivaldeki solo konserlerinin yanı sıra Bursa, Antalya, Çukurova ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları ile verdiği konserler ile performans sergilemeye devam ediyor.

Tarih: 30 Nisan Cumartesi
Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezleri, Drama Sahnesi
Saat:
20:30 – Ece Göksu & Neşet Ruacan Trio
21:50 – Jülide Özçelik
Bilet Fiyatlar (*)
1.Kategori 50 TL /2.Kategori 30 TL / Öğrenci 20 TL
Biletler, iki konseri de kapsamaktadır.
*Bilet fiyatlarında Garanti Bankası’na ait kredi kartı kullanıcılarına %20 indirim uygulanmaktadır.

(Söz konusu indirim Amex kartları kapsamamaktadır.)

Satın alınan bilet, akıllı telefona indirilen KonserV aplikasyonuna okutulup puanlar kazanılabiliyor, kazanılan puanlar yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevrilebiliyor.