Gerçekler Ortaya Çıktı: Hugo’da Küfreden Çocuk

Yıllardır  konuşulan ancak elde herhangi bir kanıt olmadığı için bir türlü ispatlanamayan televizyon efsanelerinden biri olan Hugo’da küfreden çocuk kanıtlandı.

Geçtiğimiz aylarda Ekşi Sözlük yazarları bu konuyu tekrar gündeme taşıdı bu sayede sağlam kanıtlara ulaşıldı diyebiliriz. Uzun zamandır bunu reddeden Tolga Garipoğlu’nu önce bir hatırlayalım.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=XJirY_ThURU

 

kşi Sözlük yazarlarından ”unknowns” elinde ciddi kanıtlarla bazı yazıları ortaya çıkarttı

“gelin gençler, tartışmaya son noktayı koyuyorum.

bu olayın yaşandığından adım gibi eminim. 87 doğumluyum. sınıf olarak her gün hugo izleyip, ertesi gün tüm tenefüsler kritiğini yapıyorduk. ama somut deliller sunmak lazım tabi.

uzun araştırmalarım sonucunda bulduğum verilere göre; 20 kasım 1993 tarihli sabah gazetesinde yayınlanan, erdoğan sevgin’in köşe yazısı. olay tam olarak o tarihlerde bir yerde cereyan ediyor”

tktXEhg29xyugSs9-635907055835563185

 

edit: arkadaşlar, tarih ile ilgili mesajlar geliyor. arşivleri dijitale aktarırken tarihleri giren arkadaşların hatası olabilir mi bilmiyorum, emin değilim. ama kalkıp da bir sene hata olarak atlamaz diye düşünüyorum, belki ay veya gün tarafında sorun olabilir. tarih kesin diyemem onun için ama bu şekilde görünüyor.

edit2: tarih konusunda eminiz, köşe yazısı 20 kasım 1993 tarihinde yazılmış. muhtemelen haftada bir yazılan bir köşe. erdoğan sevgin’in yazısında bahsi geçen olacak o kadarprogramının tamamı;

bölüm 111 – tarih 18 kasım 1993

https://www.youtube.com/watch?v=jypiqhbxfm4&app=desktop

köşe yazısında bahsi geçen kısımlar;
vatandaş aklını kullan, vaatlere kanma parodisi
emeklilere doğum yardımı
sezen cumhur önal’ın müzik yelpazesi

agacin gokyuzuyle birlestigi yer’e teşekkürler.

yine 18 kasım 1993 tarihli milliyet gazetesi, tv magazin sayfası;http://i.hizliresim.com/rz0nnm.png

köşe yazısında bahsi geçen; trt’nin düzenlediği güzellik yarışması, olacak o kadar, asil nadirkonulu arena programı bu yayın akışında mevcut. etsiz cig kofte olmaz’a teşekkürler.

bu bir onur meselesi arkadaşlar! bir nesil şizofreniyle suçlanıyor, zan altında bırakılıyor.
o video kaydını da bulacağım dostum, ne pahasına olursa olsun!*

debe: teşekkürler ama olayın bu kadar büyüyeceğini tahmin edemedim, şu an resmen sorumluluk hissediyorum. dün atmış olduğum köşe yazısı hakkında “duyuma dair yorum yapıldığını, kanıt sayılamayacağını” söyleyen özel mesajlar aldım. çok üzüldüm açıkcası, beni çok yaraladı. şaka lan ne yaralayacak. bu beni gaza getirdi, daha derin araştırmalara indim.

1 ekim 1993 tarihli tercüman gazetesi, barbaros yüksel köşe yazısı;

bz4ETQYG2jA41eoR-635907058324723111

 

Ekşi Sözlük’te tüm bu tartışmalar yaşanırken o yıllarda Tolga Gariboğlu ile birlikte Hugo’nun yapımcılığını yapan Alphan Manas’ın attığı tweet ise tüm dedikoduları doğrular nitelikteydi

fnxhx9HfOBpKvlVl-635907069193193116

 

Kaynak: Eksisözlük – Şeyler