GGJ Türkiye 2015 bu sene rekor katılımla tamamlandı

2009 yılından beri ülkemizde de organize edilen ve öncelikli olarak oyun geliştiricilerinin arasındaki etkileşimi artırmayı amaçlayan Global Game Jam, bu sene 23-25 Ocak tarihleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve Elazığ illerinde düzenlendi.

28.01.2015 – 2009 yılından beri ülkemizde de organize edilen ve öncelikli olarak oyun geliştiricilerinin arasındaki etkileşimi artırmayı amaçlayan Global Game Jam, bu sene 23-25 Ocak tarihleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve Elazığ illerinde düzenlendi. Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği (DOGED)’in de desteklediği GGJ Türkiye 2015′ te Ankara, Konya, İzmir ve Elazığ illerinde toplamda 360 kişilik rekor bir katılım sağlandı. Oyun geliştiricilerin yanı sıra GGJ’ de, oyun tasarımcıları, görsel tasarımcılar, ses ve müzik uzmanları ve programcılar da ekip çalışması deneyim kazanımının en verimli olmasını sağlamak amacıyla bu heyecanlı oyun geliştirme etkinliğinde bir araya geldiler.
Türkiye Bölge Organizatörlüğünü üstlenen ODTÜ Teknokent ATOM ve DOGED işbirliğinde düzenlenen etkinliğin Ankara ayağındaysa 180 kişilik bir katılım gerçekleşti. Etkinlikte özellikle öne çıkan iki oyun Hayali ve GameBrain ekiplerinin ürünleri Tengri ve We are to Survive olurken; jüri tarafından ilgi gören diğer oyunlar AFK, POMEStudios, The Linkers ve Shoebox ekiplerinden gelen, Unconcious, Thinkies, The Linked ve ShoeBox adlı oyunlar oldu.