Grim Fandango tekrar geliyor!

Oyun tarihinde artık toz tutmuş bir tür olan “adventure” oyunlarının en iyi temsilcilerinden olan Grim Fandango 2015’te yenilenmiş haliyle tekrardan oyuncuların karşısında olacak.

1998 yılında çıkan ve karakterleri, absürd konusu ve ilginç anlarıyla anlayarak oynayan herkesin aklında bir yer etmiş olan LucasArts efsanesinin günümüz teknolojisine uyarlanarak tekrar piyasaya sürüleceği ilk olarak Sony tarafından E3 2014’te duyurulmuştu. İlk planda sadece konsollara çıkacağı açıklanan Remastered versiyon, yeni bir açıklama ile PC ve Mac kullanıcılarının da makinelerini onurlandıracak.

Remastered versiyonda HD kaplamalar ve günümüz teknolojisi çözünürlüğün kullanılacağı oyunda grafik açıdan bunun haricinde bir değişim olmayacak.

27 Ocak 2015 çıkış tarihi verilen Remastered versiyonunu genellikle basit ve düşünmeye itmeyen, sadece patlama, aksiyon üzerine kurulu oyunları oynayan yeni nesil ne kadar oynar bilinmez, ancak zamanında bu oyuna aşık olmuş olan “dinozor oyuncuların” günlerini neşelendiren bir haber olması kaçınılmaz.