Hobbit 5 Ordular Savaşı Neden Kötüydü? 4 Popüler Şikayet

LOR ve Hobbit Serisi son yıllarda sinemanın mihenk taşlarından, kusursuza yakın seyir zevki verdikleri konusunda da hepimiz hemfikiriz, ama gerek otoritelerin gerek izleyicilerin Hobbit’in son serisinden pek memnun kaldıkları söylenemez .

Peki yapımı esnasında milyonlarca dolar harcanan ve binlerce kişinin fiziksel ve mental çalışmaları ile hazırlanan bu seride en çok göze batan 5 problem hangileri ?

1-Bilbo Karakterinin Yetersizliği

Bilbo Karakterini canlandıran Martin Freeman’ın bu serideki oyunculuğu pasif bulunmuş ve kendisi için sadece komedi filmlerinde oynayabilecek bir oyuncu olduğu eleştirilerine maruz kalmış .

38-hobbit-afpgt

2-Berbat Görseller

Özellikle Altın Odası ile Beorn ve Kartalların oluşturduğu sahneyi izleyiciler çok yapay ve gerçeklikten uzak bulmuş , efektlerden dolayı piksel hatası yakaladım diye şikayetlerde bulunan seyirciler bile mevcut .

the-hobbit-the-desolation-of-smaug-critics-tv-spot

3-Tauriel’in Aşkı

Karizmatik güçlü ve Güzel bir Elf Kadınının bir cüce ile olan ilişkisi samimi bulunmuyor ve sırf film içersinde bir aşk olsun diye zoraki ve yapay bir şekilde yerleştirildiği şikayetleri mevcut.

hobbit-lilly1

4-Filmin süresi çok uzun

Hobbit’in aslında bir çocuk macera romanı olduğu biliniyor. Seyircilerin tepkisi kısa sürmesi gereken hikayenin çok fazla detaylandırılması.  Ortak görüş ise Jackson’ın yapım şirketinden aldığı ödeneği çok daha iyi bir proje için harcayabilecekken Hobbit ile heba ettiği yönünde .