İngiltere Normale Dönmeye Başladı: Barlar Geri Açıldı

İngiltere’de yeni yıldan beri uygulanan Covid önlemleri bugün itibarıyla gevşetiliyor. Kapalı mekanlar belli koşullarla açıldı.

Kapanma sürecinin bitmesi ve kademeli açılmanın etkilerini merak ettiğini belirten başkan Johnson, “Bir sonraki adımını büyük bir dikkatle ele atmalıyız. Bugün yeni özgürlük ve seçeneklerimizin tadını çıkarırken herkesi dikkatli olmaya çağırıyorum” diye konuştu.

İngiltere ve İskoçya’da halk semptom göstermeseler bile yarım saatte sonuç verebilen test kitlerini ücretsiz olarak edinebiliyordu.


Birleşik Krallık’ta bugün itibarıyla alınan kararlar doğrultusuda normalleşme süreci İngiltere, İskoçya ve Galler’de küçük farklarla da olsa uygulanmaya başlayacak. Artan vakalar sebebiyle İskoçya’nın Glasgow ve Moray bölgelerinde kısıtlamalar şimdilik kaldırılmayacak.

Açık alanlarda 30 kişiye kadar kapalı mekanlarda ise en fazla altı kişi veya 2 farklı aile bireyini kapsayacak şekilde, gecelik konaklamalar ise son alınan karar ile birlikte serbest bırakıldı.

Toplu spor aktiviteleri ve spor egzersizleri için iç mekanlar kullanılabilecek. Sauna ve buhar odaları müşteri kabul edebilecek.