İşte PayPal’a Alternatif Olarak Kullanılabilecek 2 Büyük Servis

Paypal’ın ülkemizde kapatılması ile birlikte özellikle yayıncılar için akıllarda tek soru var!

Ülkemizde kullanımı 6 Haziran itibarı ile durdurulacak olan Paypal hizmeti akıllara tek bir soruyu getirdi. Özellikle Twtich yayıncılarının sıklıkla kullandığı Paypal hizmetinin yerini ne alacak? SosyoKultur olarak sizlere 2 farklı uygulamayı önerebiliriz!

1-) WebMoney

WebMoney Transfer, 1998 yılında kurulmuş olan, uluslararası ödeme sistemi ve online iş yürütme ortamıdır. O günden bugüne dünya genelinde 30 milyon kişi sisteme katılmıştır. Sistemi kullanan her bir üye istediği Garantörde istediği miktarda cüzdan oluşturabilmektedir. Bu sebeple bir üyeye ait tüm cüzdanlar, kolaylık sağlaması açısından, WMID olarak adlandırılan özel bir kimlik numarasına sahip olan tek depoda (keeper) bir araya getirilir.

webmoney

 

2-) 2CheckOut

Türk Lirasınıda kabul eden bu para transferi hizmetinin PayPal’dan eksik kalır yanı yok diyebiliriz. Güven konusunda en ufak tereddüt duymadan işlem yapabileceğiniz sistemin tek eksik tarafı ise Türkçe dil desteği sunmaması. En büyük artısı ise 2CheckOut sistemine PayPal ile para gönderebiliyor olmanız. PayPal benzeri şekilde işleyen sistem ilerleyen dönemlerde bizce ülkemizde fazlasıyla popüler olacak.

20120119145533!Payment_Gateway_Logo_-_2Checkout