Kaan Kural artık League of Legends yorumcusu

Basketbol severlerin çok yakından tanıdığı Kaan Kural, League of Legends’de yorumculuk yapmaya başladı.

Yeni sezon için Riot Türkiye ile anlaşan Kaan Kural artık Türkiye, Amerika, Asya, Avrupa Ligi maçlarında ve bu liglerin tüm uluslararası turnuvalarında analiz ve yorumlarıyla ekranlarda yer alacak.

Ülkemizde özellikle basketbol sevenlerin ismen yakın olduğu  Kaan Kural, League of Legends eSpor karşılaşmalarını yorumlamak üzere Riot Games ile anlaştı. Türkiye’de 4 Nisan’da Volkswagen Arena’da gerçekleştirilen Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finali’nde iş başı yapan yetenekli yorumcuyu artık LoL TV’de canlı yayınlanan dünya ligleri maçlarında göreceğiz.

“Dijital Dünya Büyüdükçe eSporun Büyümesi Kaçınılmaz”

Kendisinin de bir oyuncu olduğunu ve iyi bir oyunu seyretmekten keyif aldığını ifade eden Kural, eSpor organizasyonlarında dünyanın en iyilerini izlemekten büyük heyecan duyduğunu söyledi. Dijital dünya büyüdükçe eSporun da büyümesinin kaçınılmaz olacağına dikkat çeken Kural, “Her kültür, her topluluk kendine özgü eğlence anlayışını ve rekabete dayalı müsabakalarını şekillendirir. Dijital dünyanın her geçen gün büyüdüğü günümüzde eSporu her yıl değil, her gün katlanarak büyüyen ve yayılan bir eğlence anlayışı olarak görüyorum” diye konuştu.

Kaan Kural Kimdir?

1974’te Ankara’da doğdu. Robert Kolejindeki orta ve lise öğreniminin ardından Üniversiteyi Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. 1996 yılından beri medyanın içinde aktif görev alıyor. Fast Break, Sabah, Yeni Yüzyıl, Radikal, Slam, Vatan, NTV, CNN Türk gibi kurumlarda çalıştı. Uzun yıllardır basketbol yorumluyor. İstanbul’da oyuncular için bir kafe işletiyor.