İlk Defa Bir Oyun Turnuvası Finali TV’de Canlı Yayınlanacak!

Türkiye’de ilk defa bir oyun turnuvası finali canlı olarak TV’de yayınlanacak.

Yenilenen takımlar ve flaş transferler sonrası kıran kırana mücadelelere sahne olan lig karşılaşmaları, on binlerce LoL tutkununu ekran başında buluşturmaya devam ediyor. Şampiyonluk Ligi tarihinin en çekişmeli mevsiminde kupaya kimin uzanacağı ise 3 Nisan Pazar günü Volkswagen Arena’da belli olurken, büyük kapışma Digiturk 91’inci kanaldan da canlı yayınlanacak.

League of Legends’da yılın ilk kupası 3 Nisan’da sahibini bulacak. Çekişmeli karşılaşmalara sahne olan 2016 Sezonu’nda, Kış Mevsimi Finalleri’ne katılmaya hak kazanan 6 takım finale yükselmek için mücadele edecek.

Muhteşem bir rekabete sahne olan 2016 Şampiyonluk Ligi’nde takımların Kış Mevsimi Finali mücadelesi nefes kesiyor. 7 haftalık lig aşamasında ilk 6 sırada yer almayı başaran takımlar, KMF’ye katılmaya hak kazanacak. Çeyrek final ve sonrasında da yarı finali başarıyla geçen iki ekibin final karşılaşması, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Volkswagen Arena’da binlerce seyircinin katılımıyla gerçekleşecek.

5 maçlık seri üzerinden oynanacak final karşılaşmasından şampiyon olarak ayrılacak takım, 8 bölge temsilcisinin karşı karşıya geleceği Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’nda (IWCI) ülkemiz adına mücadele etme fırsatı yakalayacak. IWCI’dan zaferle ayrılan ekibin bir sonraki durağı ise 5 ana bölge şampiyonuyla karşılaşacağı, “Sezon Ortası Özel Turnuvası – (MSI)” olacak.

KMF sırasında kurulacak etkinlik alanlarının yanı sıra birçok popüler isim, cosplayer’lar ve kostüm hediyesi de biletli katılımcıları bekliyor.