Müziğin ritmi Bu Hafta Babylon’da Yükselecek

Babylon bu hafta Tube & Berger, Hüsnü Şenlendirici ve Mehmet Erdem’in performanslarına ev sahipliği yapıyor. Pazar Pazar Babylon, üçüncüsü düzenlenen Lovely Gatsby Day ile swing tutkunlarını isteyenleri bekliyor.

Arndt Roerig ve Marko Vidovic’in elektronik müzik projesi Tube & Berger 23 Nisan Cumartesi gecesi Babylon’da ilk kez sahne alıyor. DJ Juliet Sikora ile kurdukları “Kittball” plak şirketinin 10. yılını kutladıkları turne kapsamında Babylon’da performans sergileyecek ikili, glitch, house ve elektronika’yı zaman zaman kullandıkları vokallerle zenginleştiriyor.

Pazar Pazar Babylon bu hafta üçüncüsü düzenlenen, dans ve müziğin doyasıya yaşandığı Lovely Gatsby Day etkinliği ile 24 Nisan’da katılımcıları bekliyor. Pazar Pazar Babylon: Lovely Gatsby Day, İsveçli swing jazz grubu Hornsgatan Ramblers, eğlenceli swing topluluğu İstanbul Lindy Hoppers, DJ Franky Doo, DJ Laura ve Global Swing Broadcast’ten Dr. A ile her yaştan katılımcıyı dans pistinde bir araya getiriyor.

Dünyanın en iyi klarnet virtüözlerinden Hüsnü Şenlendirici 27 Nisan Çarşamba akşamı Babylon’da müzikseverlerle buluşuyor. Usta müzisyenlerin klasikleşmiş eserleri Hüsnü Şenlendirici’nin nefesinde yeniden hayat buluyor.

Mehmet Erdem sevilen şarkılarıyla 28 Nisan Perşembe akşamı Babylon’da dinleyicileri bekliyor. Önemli müzisyenlerden ut, cümbüş, perdesiz gitar, bağlama dersleri alan sanatçı birçok film ve dizinin müziklerine imza atıyor.

Babylon konser biletleri biletix.com, Biletix satış gişeleri, çağrı merkezi ve Babylon Gişesi’nden satın alınabiliyor.