Netflix, Extraction 2 İçin Joe Russo ile Anlaştı

Netflix, Extraction 2 için kolları sıvadı. Devam filminin senaryosunu için ilk filmin de senaristi ve yapımcısı olan Joe Russo ile anlaşmaya varıldı.

Avengers filmlerinde Thor olarak tanınan Chris Hemsworth‘ün başrolünde oynadığı film Extraction, 24 Nisan’da Netflix’te yayınlandı veherkesin evde olması sayesinde de kısa sürede geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Atandart olay örgüsü işlemesiyle biraz canımızı sıkmış olsa da iyi çekilmiş aksiyon sahneleri sayesinde adından söz ettirmeye başaran film, özellikle tek bir plan gibi görünecek şekilde çekilen ve kurguya giren 12 dakikalık tek parça aksiyon sahnesiyle büyük beğeni kazandı.

Netflix tarafından gelen açıklamaya göre, filmin ilk ayın sonunda 90 milyon üye tarafından izleneceğiniı ve böylece Netflix’in bugüne kadar en çok izlenen filmi olacağını düşündükleri belirtildi. Filmin yakaladığı bu başarı doğal olarak da devam filmini gündeme getirdi ve Netflix bu konuda sağlam bir adım attı.

Deadline’da yayımlanan habere göre Netflix, Extraction 2’nun senaryosunu yazması için Joe Russo ile tekrardan anlaştı. Captain America ve Avengers filmleriyle adını hafızalara kazıdığımız Russo Kardeşler’den Joe Russo, ilk filmin de senaryosunu kaleme almış, aynı zamanda yapımcı olarak projeyi yönetmişti.

Extraction’ın yönetmenliğini yapan Sam Hargrave ile Netflix bir iletişim kurmamış olsa da beklenti Hargrave’in ikinci filmde de bu koltukta oturması yönünde. Zira eski bir dublör ve aynı zamanda da dövüş koreografı olan Hargrave’in aksiyon sahnelerini hayata geçirme konusundaki tecrübesi filmin yakaladığı başarıda önemli rol oynadı.

Extraction 2’nun bir devam filmi mi niteliğinde mi çekileceği yoksa yeni bir olay örgüsü mü olacağı şimdilik belli değil. Joe Russo da henüz bu konuda bir karara varmadıklarını açıklamış olsada biz bir devam filmi niteliğinde çekileceğini düşünüyoruz. Filmin sson sahnesinde net görünmeyen kişi yoksa Chris miydi?