Patti Smith 23 Haziran’da İstanbul’da!

Hayatının her döneminde özgür ruhunu sanatının her alanına yansıtan Patti Smith, 23 Haziran Perşembe akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin unutulmaz konuklarından biri olacak.

İlk albümü “Horses” ile punk-rock sahnesine öncülük eden ‘bilge kadın’ Patti Smith, müzisyen, besteci, şair ve yazar kimliği ile yaşayan efsaneler arasında. “Sözün gücüyle üç akorlu rock’ın birleşimi” olarak tanımladığı ilk albümü “Horses”dan günümüze kadar uzanan müzikal yolculuğu ile Patti Smith, Michael Stipe’tan Morrissey’e, Madonna’dan Courtney Love’a, Nirvana’dan Garbage’a birçok ünlü ismin ilham kaynağı oldu. 70’lerin ortasında punk’ın doğduğu topraklarda türün öncüsü olarak müzik yapan Smith, albümleri, şiirleri ve kitaplarıyla sanat tarihine yön veren efsaneler arasında.

“Çok Satan” kitaplar listesinde bir müzisyen

Kendisini en iyi yazarak ifade ettiğini söyleyen Patti Smith, 2010’da yayınlanan ve 70’lı yılların New York’unda geçen büyülü hayatını kaleme aldığı kitabı Just Kids (Çoluk Çocuk) ile National Book Award’u kazandı. Smith, son olarak geçtiğimiz yıl yayınladığı ve hatıralar seyahatnamesi niteliğindeki kitabı M Train (M Treni) ile bir kez daha çok satanlar listesine adını yazdırdı.

Rock tarihinde bir kilometre taşı olarak kabul edilen Horses albümünün 40. yıl turnesi için “gurur dolu, gerçek bir kutlama olacak” sözleriyle hislerini paylaşan Patti Smith’in İstanbul konserine orijinal grubundan Lenny Kaye ve Jay Dee Daugherty’nin yanı sıra bas ve klavyede, 20 yıldır birlikte çaldığı Tony Shanahan da eşlik edecek. Günümüzün ve tarihin en önemli müzisyen/sanatçılarından biri olan Patti Smith, hafızalarda yer edinecek unutulmaz performansı ile 23 Haziran’da Zorlu PSM sahnesine konuk olacak.

Tarih: 23 Haziran, Perşembe
Bilet Fiyatları:
*Ön Satış: 1. Kategori – 170 TL, 2. Kategori 150 TL, 3. Kategori 120 TL, 4. Kategori 90 TL, 5. Kategori 70 TL
Genel Satış; 1. Kategori – 195 TL, 2. Kategori 175 TL, 3. Kategori 145 TL, 4. Kategori 115 TL, 5. Kategori 90 TL
Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro