Piramitler ve Stonehenge Nasıl Yapıldı? İşte Cevabı!

ABD’li emekli inşaat işçisi Wally Wallington, Stonehenge ve piramitler gibi büyük taş parçalarından oluşan yapıların, ilk etapta akla gelmeyecek kadar basit bir şekilde nasıl yapılabileceğini gösteriyor.

Tek başına, binlerce kilogramlık kütleleri basitçe yerinden oynatabiliyor, yükseltebiliyor ve dik bir şekilde yerleştirebiliyor. Tek başına!
Aslında bugüne kadar bilim insanları, Stonehenge’in de, piramitlerin de insanlar tarafından nasıl yapılabileceğine dair çok güçlü açıklamalarda bulunuyordu. Ancak bu açıklama; bizzat gösterilmesi bakımından da büyük önem arz ediyor. Böylece antik mimarinin binlerce yıllık gizemi, bir evin arka bahçesinde tekrar edilebilecek kadar basit bir yöntemle, sonsuza dek çözülmüş oluyor. Belki bu yapıtlar spesifik olarak bu şekilde yapılmadılar. Ancak en azından artık, “uzaylıların iniş pisti” ya da “galaksinin öteki ucundan ışık hızını aşıp veya uzay-zamanı büküp gezegenimize gelebilecek kadar muazzam teknolojiye sahip yaratıkların o kadar uğraştan sonra birkaç dandik kaya parçasını üst üste koyup kaçmaları” gibi uçuk kaçık (ve bir o kadar da saçma) iddialara bağlanmak yerine, daha gerçekçi olasılıklar üzerinde durarak, bu müthiş yapıların mimarı olan insanlara hak ettikleri saygıyı göstermeye başlayabiliriz.

Piramitler ve Stonehenge Nasıl Yapıldı?ABD’li emekli inşaat işçisi Wally Wallington, Stonehenge ve piramitler gibi büyük taş parçalarından oluşan yapıların, ilk etapta akla gelmeyecek kadar basit bir şekilde nasıl yapılabileceğini gösteriyor. Tek başına, binlerce kilogramlık kütleleri basitçe yerinden oynatabiliyor, yükseltebiliyor ve dik bir şekilde yerleştirebiliyor. Tek başına!Aslında bugüne kadar bilim insanları, Stonehenge’in de, piramitlerin de insanlar tarafından nasıl yapılabileceğine dair çok güçlü açıklamalarda bulunuyordu. Ancak bu açıklama; bizzat gösterilmesi bakımından da büyük önem arz ediyor. Böylece antik mimarinin binlerce yıllık gizemi, bir evin arka bahçesinde tekrar edilebilecek kadar basit bir yöntemle, sonsuza dek çözülmüş oluyor. Belki bu yapıtlar spesifik olarak bu şekilde yapılmadılar. Ancak en azından artık, “uzaylıların iniş pisti” ya da “galaksinin öteki ucundan ışık hızını aşıp veya uzay-zamanı büküp gezegenimize gelebilecek kadar muazzam teknolojiye sahip yaratıkların o kadar uğraştan sonra birkaç dandik kaya parçasını üst üste koyup kaçmaları” gibi uçuk kaçık (ve bir o kadar da saçma) iddialara bağlanmak yerine, daha gerçekçi olasılıklar üzerinde durarak, bu müthiş yapıların mimarı olan insanlara hak ettikleri saygıyı göstermeye başlayabiliriz.Altyazılandıran: ÇMB

Sorgulayan tarafından gönderildi 5 Mart 2016 Cumartesi