Sony Xperia Xa Ultra Tanıtıldı

Sony Mobile, yenilen Xperia X serisine, selfie kamerası ve şık tasarımı ile bir başyapıt olan Xperia XA Ultra’yı eklediğini duyurdu.

6 inç ekranı, 16MP ön kamerası, düşük ışıkta fotoğraf çekmeyi kolaylaştıran sensörü, iki güne kadar dayanan pil ömrü* ve şık, ince ve çerçevesiz ekranı ile Xperia XA Ultra, orta sınıf bir akıllı telefonda ihtiyacınız olan her şeyi bir arada sunuyor. Sony Xperia XA Ultra, geliştirilmiş selfie kamerası ile gece ya da gündüz fark etmeden mükemmel kareleri 16MP ön kamerası ve Sony’nin ünlü düşük ışık sensörü ile yakalayabilmenizi sağlıyor. Xperia XA Ultra ‘da kullanılan Sony kamera teknolojisi, keskin, parlak ve bulanık olmayan görüntüler elde etmenize yardımcı oluyor.

Akıllı selfie flaşı sayesinde gece çektiğiniz selfie’lerinizde yüzünüzü doğal bir şekilde aydınlatan, Optik Görüntü Sabitleme ve Hareket Algılama özelliği ile selfie çekmek artık çok daha kolay hâle geliyor. Size sadece elinizi kaldırarak kameranızın geri sayımını ayarlamak ve mükemmel pozunuzu vermek kalıyor. Xperia XA Ultra, 21.5 MP, hibrit otomatik odaklama, ve hızlı açılan ana kamera özellikleri ile kusursuz anlık görüntüyü yakalamanızı mümkün kılarken, güç tuşundan fotoğraf çekimine saniyeler içinde geçiş yapabilmenizi sağlıyor.

sony-xperia-xa-ultra

Xperia XA Ultra, 6 inç cam ekranı, sonsuzluk hissi veren ve çerçevesiz metal kaplamadan oluşan tasarımı ile elinize kusursuz bir şekilde oturuyor. Cihaz, geniş ekranına rağmen ince ve keskin tasarımı ve küçük ekranı ile tek elinizde kolaylıkla kullanım imkânı sağlıyor. Xperia XA Ultra, Sony’nin pil standardından ödün vermeyen büyük ve parlak ekrana sahip olması ile dikkat çekiyor. Cihazı bir kere şarj etmeniz size 2 güne dayanan pil ömrü* sunuyor. Böylece size fotoğraf çekmek, sohbet etmek ve bir şeyler izlemek için daha fazla zaman kalıyor. Hızlı bir şekilde telefonunuzu şarj etmeniz gereken anlarda Xperia XA Ultra, Quick Charger UCH-12** ile beraber kullanılarak 10 dakikada 5,5 saatlik batarya ömrüne sahip olma şansı da sunuyor. Ayrıca Qnovo Adaptive Charge teknolojisi pilinizin ömrünü uzatarak cihazınızın gücünü daha uzun süre korumaya yardımcı oluyor.