Tesla Uyuz Müşterisine Araç Satmadı

Bir müşteri önce bir ürün satın almak isteyip daha sonra yaşanabilecek pek çok sebepten ötürü ürünü almaktan vazgeçebilir ya da geri iade edebilir. Kötü teknik servis, ürünün defolu çıkması, yanlış bilgilendirme ve çok daha fazla sebep bir müşteriyi caydırabilir. Lakin tam tersi şekilde bir marka da ürününü müşterisine satmaktan vazgeçebilir.

Bir risk sermayedarı olan Stewart Alsop’un Medium sitesinden duyurduğu bilgilere göre kendisi bir süre önce Tesla’nın SUV model elektrikli aracı Model X’i satın almak istemiş ancak firma Alsop’a ürün satmayı reddetmiş. Tesla konuyla ilgili henüz açıklama yapmış değil ancak Alsop, yine Medium hesabından bunun sebebinin; kendisinin bir süre önce Tesla’ya karşı yazdığı eleştiri yazılarından kaynaklı olduğunu düşünüyor. Alsop, Tesla’nın Model X’i tanıttığı daha ilk günden eleştirilerine başlamıştı. Lansmanın 2 saat geç başlaması ve yemek servisinin yapılmamasıyla başlayan eleştiriler, ilerleyen zamanlarda teknik servis ve ürünlerin yetersizliği şeklinde sürekli devam etti.

Alsop tüm bu eleştirilerine rağmen kendisine bir Model X almaya karar verdi ancak Tesla bu talebi reddetti. Sizce hangi taraf haklı?