Oscar adayı The Revenant filmden çok Leonardo DiCaprio'nun Oscar alıp alamayacağı ile dile geldi.

The Revenant’ın Oscar’a Aday Ayısı Konuştu

Oscar adayı The Revenant filmden çok Leonardo DiCaprio’nun Oscar alıp alamayacağı ile dile geldi.

The Revenant filmi vizyona girdi gireli ama tartışmalar da hali hazırda bitmedi ve sürmeye devam ediyor. Sinemaseverler görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki’nin büyük detaylar ile hazırladığı görsel ziyafete bayılırken, bir kısmı ise Leonardo DiCaprio’nun başına gelenleri fazlasıyla abartılı buluyor. bütün hepsine rağmen filmin başarılı olduğu düşünülen en popüler sahne tabiki Leonardo DiCaprio’nın ayı ile kapışma sahnesi. Bir çok insana göre Oscar’a aday olması gereken kişi Leonardo DiCaprio değil ayının ta kendisi. Tamam bu kadar konuşuluyor da kim bu ayı? Nasıl bir CGI yada ayıyı kim canlandırıyor?

Ancak herkesin başarısında hemfikir olduğu bir konu vardı ki, o da filmin hikayesini şekillendiren ayı saldırısı sahnesiydi.

Di Caprio’nun ayıyla kapıştığı sahneler neredeyse filmin bile önüne geçti, öyle ki bazı izleyicilere göre Oscar’a aday olması gereken Leo değil, bizzat ayının ta kendisiydi. Peki kimdi bu ayı? Nasıl yapılmıştı? Sette gerçek bir ayı var mıydı, yoksa her şey görsel efektlerle mi yapılmıştı? İşte bu soruların cevabını birinci ağızdan, yani ayının ta kendisinden aldık.

Öncelikle belirtelim; film setinde gerçek bir ayı yoktu, ancak görsel efektlerin üzerine yerleştirileceği ayı taklidi yapan dublörler vardı. Sahnenin yoruculuğu dolayısıyla iki dublörün sırayla görev yaptığı çekimlerde bir numaralı ayı Glenn Ennis, merak edilen sahneyle ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Son 15 senesini dublör olarak geçiren Ennis diper dublörlerden biri fenalaşınca filme katışma fırsatı yakalamış. İri cüsseli bir adamın dakikalar boyunca aralıksız şekilde elleri ve ayakları üzerinde tepinip sağa sola koşturmasının hayli zor olduğunu söyleyen Ennis, bu sebeple sahnenin iki farklı ayı dublörü tarafından canlandırıldığını söyllemiş. Ayı kafası taşıyan mavi özel bir kostüm giyen Ennis, rolüne çalışmak için bol bol ayı  videosu izlemiş, gerçek hayattaki ayı saldırılarını incelemiş.