Twitter’da @KaçSaatOldu Hesabının Yöneticisi Tutuklandı

Gaziantep’te, terör örgütü FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonda yakalanarak gözaltına alınan ‘@kaçsaatolduson’ adlı Twitter adresinin yöneticisi Hüseyin Yılmaz, sevk edilmiş olduğu adliyede, ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan tutuklandı. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, ‘@kacsaatolduson’ adlı Twitter hesabının yöneticisi olduğu saptanan Hüseyin Yılmaz, 1 Mayıs günü düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Terör örgütünün gizli saklı komünikasyon uygulaması ByLock kullanıcısı olduğu, 2014 -2016 yılları aralığında Bingöl’de mahrem imam olarak vazife yapmış olduğu ve örgüte ilişkin başka toplumsal medya hesaplarının da yöneticilerinden olduğu saptanan Yılmaz, emniyetteki sorgusunun peşinden adliyeye sevk edildi. Yılmaz, savcılık sorgusunun peşinden, Barış Ceza Hakimliği tarafınca ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Daha ilkin de FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklandığı ve bir süre sonrasında tahliye edilmiş olduğu öğrenilen Hüseyin Yılmaz’ın, geçmişte terör örgütü bünyesindeki okullarda çalmış olduğu bildirildi.