Vegan Döner Bir Türk’ün Eseri!

30 yıllık aşçı Erbil Günar ülkedeki vegan piyasasının kralı olmaya hazırlanıyor.

Almanya’nın Münih kentinde 30 yıldır aşçılık yapan Erbil Günar kendi tarifi olan vegan dönerle bu alanda Avrupa’nın vegan dönercisi olma yolunda hızla ilerliyor. Günar, hububattan hazırladığı vegan dönerle Avrupa ve Türkiye pazarına da yakın zamanda girmeye hazırlanıyor. Dünyada ilk kez Münih’te piyasaya sürülen vegan döner tüm Avrupa’ya hızla yayılıyor.
Bayburtlu yetenekli aşçı Günar, “Hububat ve baharatları karıştırarak 9 yıl boyunca farklı deneyler yapıp sonunda vegan döneri ürettim. Özel formülü sayesinde hububattan hazırladığım karışıma döner eti tadı da vermeyi başardım. Buluşumda artık vejetaryen ve veganlar da, et tadıyla döner yiyebiliyor. Soya fasulyesinden yapılan 4 değişik sosla sunduğum dönerin dünya patentini de aldım” dedi.
Baklava bile yapıyor
Lahmacun, pide, börek ve baklava gibi ürünleri de vegan yaptığını belirten Günar, “Almanya çapındaki şubelerimiz artıyor. Bir Rus gıda şirketi ile Rusya pazarına da girmeye hazırlanıyoruz. Şube açmak isteyenlere özel seminerler veriyoruz” diye ekledi. Son olarak Münih’teki bir vegan fuarına katılan Erbil Günar’ın vegan döner çadırı önünde uzun kuyruklar oluştu.