Vodafone FreeZone 19. Liselerarası Müzik Yarışması Finalistleri Belli Oldu

Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması, 29 Nisan’da Volkswagen Arena’da gerçekleşecek büyük finale hazırlanıyor.

Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması’nın İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılan elemelerinin ardından büyük finalde yarışacak liseler belli oldu. Jüri tarafından değerlendirilen 415 lise arasından seçilen 16 ilden 30 lise finalde yarışmaya hak kazandı. Büyük finalde bu sene icra dalında toplam 30 performans sergilenecek. Amasya, Antalya, Aydın, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Giresun, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kocaeli, Mersin, Osmaniye, Rize, Sakarya, Zonguldak illerinden liseler finalde yer alacak. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen liseliler, para ödülünün yanı sıra tam donanımlı bir müzik stüdyosunu okullarına kazandırmak için yarışacak. Ayrıca, yarışmanın eğitim sponsoru İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından üstün başarı gösteren iki öğrenciye karşılıksız eğitim bursu verilecek.

Elemeler büyük coşkuyla yapıldı

İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleşen, liseli müzisyenlerin ve onları destekleyen gençlerin geniş katılımına sahne olan elemelerde 415 liseden 2416 liseli müzisyen yarıştı. Aynı zamanda 10 bini aşkın izleyici de liselileri eleme heyecanı sırasında destekledi. Tüm illerde iki gün boyunca süren elemeler, yarışmacıların performanslarının yanı sıra özel etkinliklerle renkli anlara da sahne oldu. İmaj tasarım alanında yer alan makyaj ekibi tüm gün kişiye özel makyaj tasarımları yaparken, fotoğraf alanında ise crowdsurfing temalı fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Eleme sahnesi dışında kurulan mini sahnede öğrenciler gün içinde sahneye çıkıp müzik yaparak eğlendiler. Tasarım alanında katılımcılar okullarını desteklemek için birbirinden renkli, dikkat çeken pankartlar tasarladılar. Spotify işbirliğiyle öğrencilere mobil şarkı testi yapıldı. Testi başarıyla geçenlere 1 aylık Spotify üyeliği armağan edilirken, en kısa sürede en çok doğru şarkıyı tahmin edene ise ödül olarak bir adet tablet bilgisayar takdim edildi.