Yerli müzik girişimi “Jeleyka”

Sakarya Üniversitesi Teknokent’inde geliştirilen yerli müzik platformu Jeleyka beta sürümünün tamamlanmasıyla birlikte yeni versiyonunu tanıtmaya hazırlanıyor.

Ortak müzik zevkine sahip insanları bir platformda toplamayı hedefleyen Jeleyka bugüne kadar çıkarttığı 3 beta sürümüyle kullanıcılarından tam not aldı. Jeleyka’da üyeliksiz olarak girilebilen 4 müzik türünden oluşan sayfalarda kullanıcılar müzik dinlemenin yanında sohbet etme imkanı da buluyor.

Çalma listesine katkıda bulun

Kullanıcıların ortak çalma listesini oluşturdukları yeni nesil radyo platformu Jeleyka’ya üyelik girişi yaparak çalma listesine şarkı ekleyebilir ve sıradaki şarkıyı siz belirleyebilirsiniz.

Üyelik Avantajları

Şu anda ücretsiz olarak sunulan üyelik sistemi sayesinde sürekli listeye eklemek istediğiniz şarkılarınızı favorilerinize alabilirsiniz. Bu sayede sevdiğiniz şarkıları daha hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Ruh halinize göre şarkılar dinlemeniz çok daha kolay. Üye olduğunuz takdirde ruh halinize uygun şarkılardan oluşan odalara giriş yapabilirsiniz. Odalarda size uygun şarkıları dinleyebilir ve oda içerisindeki listeye katkıda bulunabilirsiniz.

Mobil uygulamalarda hazırlanıyor

Gitgide kullanımı artmakta olan mobil cihazlar içinde ar-ge çalışmaları yürüten Jeleyka ekibi iOS ve Android platformları için uygulamalarını geliştirmeye hızlandırdı. Test çalışmalarına başlanan mobil uygulamalar ise yakın zamanda uygulama marketlerde yerini alacak gibi görünüyor.